Fotografia sceniczna

Fotografia sceniczna

Fotografia sceniczna to zdjęcia na koncertach, spektaklach teatralnych, pokazach tanecznych oraz wielu innych wydarzeniach odbywających się na scenie. Niezwykle ważne jest uchwycenie emocji i ruchu na scenie, a to wszystko przy trudnych warunkach oświetleniowych.

Fotografia koncertowa

Fotografia koncertowa to specyficzny rodzaj fotoreportażu. Ma za zadanie pokazać przede wszystkich emocje i pasję artysty lub grupy artystów występujących na scenie. Zdjęcia z koncertów mają pokazać atmosferę na scenie, na widowni, a także interakcje artystów z odbiorcami. A to wszystko w miejscu, gdzie oni czują się najlepiej, w świetle reflektorów i kolorowej gry światłem.

Miałam okazję fotografować różne koncerty, głównie w Teatrze Palladium w Warszawie, gdzie na scenie występowały takie zarówno indywidualni artyści, jak i grupy artystów, a w tym takie gwiazdy jak Sarsa, Muniek Staszczyk, Mery Spolsky, Buslav i wiele innych.

Fotografia teatralna

Fotografia teatralna jest połączeniem fotografii studyjnej i reportażowej. Jej zadaniem jest ukazanie klimatu, dynamiki sceny, zachowując przy tym dokumentalizm ujęć. Ważne jest pokazanie emocji, ekspresji oraz ruchu, a także ukazanie jakiejś historii na pojedynczym zdjęciu.

Fotografia tańca

Podobnie jest z fotografią tańca. Zdjęcia z pokazów tanecznych to ruch, gra świateł oraz emocje w jednym.
W związku z tym, że wiele lat tańczyłam na scenie, jestem w stanie przewidzieć ruchy oraz zachowania artystów podczas tańca – to oraz odpowiedni sprzęt pozwala mi na uchwycenie tych najlepszych momentów, zachowując przy tym ostrość i odpowiednie naświetlenie zdjęcia, mimo bardzo małej ilości światła padającego na scenę.

Podczas robienia zdjęć na scenie oprócz ukazania emocji, zwracam uwagę, by zdjęcie było wyraźne, fotografowany obiekt odpowiednio oświetlony i aby otaczała go niezwykła gra świateł.

Fotografia sceniczna ma wiele wspólnego z fotografią studyjną – zapraszam do obejrzenia mojego portfolio studyjnego!

Wykonywałam zdjęcia m.in. na takich wydarzeniach:
Koncerty Świąteczne SGH
– Koncert Charytatywny „Magia Marzeń” Fundacji Mam Marzenie
– Festiwal Teatrów Tańca „Poruszenie”
– Pokazy oraz przeglądy taneczne m.in. Egurrola Dance Studio
– Próby medialne w teatrach

Koszt wykonania zdjęć uzależniony od długości trwania spektaklu i ilości otrzymanych zdjęć. Skontaktuj się ze mną telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy  – opowiem więcej. Zapraszam!


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer120338/public_html/pixels/wp-content/plugins/ava-extensions/inc/shortcodes/rt_retina_image.php on line 65

Award winning creative agency

We are building for tomorrow because tomorrow is the future and we want to make a contribution to the wonderful digital age that is awaiting us.